פטנטים – קידום פטנטים; קידום פטנט

פורטל הפטנטים – פורטל פטנטים לממציאים ויזמים.

פטנטים – עשה זאת בעצמך!

פטנטים – קידום פטנט כול האמת!

פטנטים – פטנט מה הכי טוב לך? אתה יודע מה הכי טוב לך!
קידום פטנט: מינימום השקעה – מינימום כסף – יצירת המצאה או פטנט – וביצוע מסחרי

המרחק בין הרצוי למצוי בתחום של פטנטים, ההמצאות והממצאים יכול להיות מוגדר לפי שלבים:
בשלב הראשוני, עולה הרעיון לממציא, הממציא אינו מומחה בתחום פטנטים, וכדי לבצע קידום פטנט לרוב הוא יגיע לאנשים מקצועיים בתחום קידום פטנט וההמצאות. אנשים אלו עולים ממון, ממון רב – כסף רב.

כאן תחילתה של הדילמה, הרי אותם מומחים שמתמחים ברזי פטנט, קידום פטנט, שירותיהם יקרים וסביר שיעשו אחד משתיים: או שהשתיתו להם עסק שעובד “על בטוח” – יבצעו פעולות ללא קשר להצלחה עסקית, ומשאז, שכרם מובטח. משרבים הממציאים הפונים אליהם, שכרם המובטח והכדאיות להרוויח הרבה, וזאת, בכול מקרה, נראית כדאית ביותר. ואין לבוא כלל תלונה על דרכם זו שפועלת אל עבר קידום פטנט.

מנגד, יש דרך נוספת שמאפשרת קידום פטנט באופן מקצועי, אפשרויות של שיתוף יכולות האחד ביכולות של האחר. מה אומר? הממציא הביא פטנט או את הרעיון, והנו מאמין בו בדרך כלל בבחינת המידה ברמה של “חלום”, אולם עדיין, רוב רובם של הממציאים הם דלי ממון, ועיקר חלומם בהמצאה הינו להתעשרות ולעשיית אותו ממון גדול שאין להם. לאו להוצאתו על פטנט עוד לפני ולפנים.

לכן, בשלב הרעיון, הממציאים יהיו בחשש להשקיע השקעות, גם כיוון שיתנדנדו בין רמת הוודאות או אי הוודאות של הצלחת ההמצאה, ואף אם יהיו אלו השקעות של אלפי דולרים בודדים. וגם, בגלל הלא נודע מבחינתם, שהרי המדובר על תחום מורכב של קידום פטנט שאין להם בו ניסיון.

אולם,
לפני שממציא זה, שנמצא בשלב הרעיון, נכנס בכלל לדילמה הזו, האם לשכור בעלי מקצוע על חשבונו כדוגמה, שומא עליו לדעת מה הן חלופות הביצוע העומדות לו!
חלופת ביצוע של קידום פטנט ללא השקעה מצד ממציא כלל וכלל, לא נמצאת כמעט בבית ספרינו, אלא, אם מדובר בברק היהלום של קידום פטנט או פטנטים. שומא, על ממציא לקחת בראש שגם עליו להשקיע, ולו במידה למען קידום הפטנט.

פטנטים – קידום פטנט וחלופות הביצוע העומדות לממציאים:

חלופת הרכיב שבהגנות הקניין הרוחני אל עבר קידום פטנט – חיפוש פטנטים ראוי, גיבוי בבקשת פטנט פרוביזורית כמינימום שבמינימום, או רישום פטנט קבוע, תאפשר לפחות שנה של קדימות למטרות קידום פטנט ולהגשת בקשות קבועות של פטנט בארצות לאום נוספות, או הגשת P.C.T, וחשוב יותר, תאפשר פעולה אל עבר מימוש הקידום של הפטנט או ההמצאה. קידום פטנט באופן של פנייה לשותפים שיכנסו כדי להרים את הפרויקט עם הממציא, ישקיעו ממון, ועיקר ההוצאה לא יצא מכיס הממציא. היתרון – המהירות, העשייה, וההתקדמות. החיסרון המרכזי – שאין הבנה כי הפורמט הפרוביזורי ראוי רק כשהנו ברמת עריכה מקצועית. חיסרון נוסף בהיבט הפסיכולוגי – במידה ולא יעלה העשן בטווח של שנה, מה שבד”כ יראה בחיי המעשה, הממציא הלא מקצועי ייחלש במטרת ההמשך, ויכול לזנוח הכול מכלל כול.

חלופת שלכאורה נראה כי מתאפשרת במימוש מקדמי ביצור פטנט, פס ייצור – ללא מעבר בשלב החלופה הראשונה המוצגת, אינו חלופה כלל בתחום פטנט או פטנטים, ויכול להביא עשייה שבצידה הפרת פטנטים או פטנט או הפרות של זכויות קניין רוחני לסוגיהן מצד ממציא פטנט ורעיון לכאורה, כך שיכול ויהיה צפוי לתביעות כספיות וצווי מניעה. בנוסף, צורת עבודה זו, הינה מצורות העבודה שאין בצידן התעשרות לשמה כחלומו של הממציא החולם, אלא, ברגיל הינה ייצור המותר ושווה לכול אדם על מוצר כלשהו שאין בגינו זכות מונופול פטנט כדוגמה. דבר מה שבו התחרות חופשית. פעולה במתחם זה הינה אפשרית ואף ראויה – כול עוד אין היא מסווה עצמה כאילו הנה בכסות של קידום המצאות, פטנטים, ממציאים או המצאה או פטנט, שאם לא כן, יש בכך כדי לגרום לממציא שלהלכה ולמעשה אינו ממציא כלל ועיקר, להאמין כי בידו המצאה, וסופו שבידו פעולות להקמת עסק – כדוגמת ייצור של מוצר ידוע וברור וקיים שאין בו כלל חדשנות, או שעקב הפרסום המוקדם שלו עצמו אינו במתחם הפטנטים. וממלא, אם אין זה פטנט או המצאה – אין כלל צורך לדון בו כאן – אלא, לטעון, כי בהבהרת ההבדל הלא דק, שלכאורה אינו נראה לזה שאינו בתחום – משאיר את היזם העסקי לבחון בבחינה עסקית את כדאיות הקמת העסק הקטן הרצוי לאחר הבנת ההבדלים, שמלכתחילה ברור כחי זה יהיה לכול היותר סדר הגודל שבו, שהרי מדוע לה למיקרוסופט כדוגמה להיות שותפה או לקנות את עשייתו של משה מגדרה שבישראל, אם אין בעשייתו משום כול זכות מונופול ולו באיזושהי הצורה.

מכאן, ביצוע תהליכי מינימום בקו קידום פטנט ובקו ההגנה והקידום הפטנטאבילי, פטנט, חיפוש פטנטים – אבחון ופיתוח קונספט הנדסי (כדוגמה) ייחודי ויעיל מסחרית גם אל מול חלופותיו הקיימות – וגיבויו בהגנת בקשה פרוביזורית ברמה שהינה ברף בקשה קבועה – יכולים לעלות בבחינת העלויות סביבות ה- 3,500 דולר עד 4,000 דולר, אם כול שלב בהם מתבצע כדבעי.

כיוון שרוב רובם של פטנטים, ויותר מכך, עיקרם של הפטנטים הטכנולוגיים פשוטים לייצור, פיתוח, קידום פטנט, והפצה – ובין אלו אין אנו מונים כאלו שהינם בבחינת המצאת עוד מנוע סיבובי או גיר רציף באופן ביצוע חדשני לקיים, הרי, במתחם של אלו, עצה אמיתית ומקצועית תעביר את המסר לך, כי מעולם לא פגשתי פטנט שלא ניתן להגדיר אותו או שלא ניתן להגיע בו אל הליבה שבו להבנה והכרה על ידי המקשיב בפסקה הכתובה על שורה ומחצה עד שתיים, או במשפט וחצי עד שניים. וכך גם אופן הביצוע של ההמצאה – בדרך כלל, למעט ממש יוצא מן הכלל – אינה עומדת ברמת של ספק של התכנות לעניין אופן ביצועה או קיום טענת ההמצאה שבה – ועניין הורדת עלויות ייצורה בפס ייצור יעיל ואופטימלי – הנה שאלה אחרת – אף אם קשורה, והתשובה עליה תינתן בסדר הנכון.

מששאלת ההיתכנות אינו עולה – אין הגיון כלל לבנות דגם או אב טיפוס מטעמים אלו בשלבים לפני ההגנה הראשונית כאמור. ושלבים אלו הנם מאוחרים להגנת הקניין הרוחני, מה גם שאינם תנאי מבחינת קבלת ההגנה במשרדי המשפטים.
רק בשלב זה, לאחר רישום הבקשה המקדמית, ברור לכול בר דעת כי אין טוב ממראה עיניים, וכי בניית הדגם והצגתו, כדאיים ועדיפים על פני אי הימצאותו ובעיקר נכונים הדברים מן ההיבט של – “מה מוכר” – כאשר הממציא עומד אל מול גורמים שהינו רוצה להשפיע על החלטותיהם לעניי המצאתו. אולם, בבחינת סדר הדברים בהמצאה, אי אפשר לקרוא לשלב זה שלב ראשון.

קידום פטנטים

פטנט – מה נותר?

ונגיד וביצעתי את האמור – מה עוד נשאר לי עד הגעה להצלחה עסקית בתחום פטנט או המצאה, להבדיל מיצירת פס ייצור?

מה נותר הינו דבר הנחלק למספר מישורים:
מישור הזמן.
המישור המקצועי הנדרש למטרת קידום פטנט.
ונגזרת משני אלו, מישור הממון שהדבר יעלה.

נאמר, ונניח כי אכן ביצע הממציא את שלב ההשקעה המינימאלית הנדרשת:
— חיפוש – פיתוח – פרוביזורי מקצועי —

ונאמר שכול ההוצאה בוצעה מכיסו, מה יצא לו מכך? ומה עכשיו?

עכשיו,
תכנית עסקית ושיווקית – בשלושה ארבעה עמודים, המציגה מצב אופטימום אל מול מצב מינימום בתסריטים שונים של ההמצאה.
עיבוד החומר בתוספת גרפיקה מינימאלית – שרטוטים – ודוגמת חלופות מוצר קיימות עם ניתוח כללי של הערכת הכנסות ממכירתם. ושאיפה לבניית דגם או אב טיפוס, ואפילו בסיסי שמראה מוחשית את טענת וסיבת קיום ההמצאה.

פטנט – מעבר לתוכנית: עיר —– איזור — מדינה —– מדינות
שעיקרו ניסיון סגירת שיתוף פעולה מקומי, ולאור מימוש ויישום ההמצאה, העברתה אל חברות ושותפים מעבר לים. מהלך זה אינו מהלך של מה בכך, ובדרך כלל קשה יהיה לו לצלוח ללא כוח תומך נוסף. ישנם אנשים וגורמים שמקושרים ממש לקבוצות קבוצות של עשירי הארץ. חכמה היא לדעת להגיע לאנשים מעין אלו, ולהתחבר איתם בחיבור. אלו, יצליחו להוציא בהשקעה פי עשר וברבע מהאחוזים שהיה הממציא הפרטי הפשוט משיג אם בכלל היה מגיע לידי כך.

פטנט – שיתוף פעולה ייצור ושיווק עם גורם מקומי בטווח שטח מוגבל, כדוגמה בסדר גודל של עיר, מה שיותר קרוב גיאוגרפית למיקום מושבו של הממציא – עם עדיפות לשימוש במכרים של מכרים – לדוגמה מכרים של בני משפחה שניתן לסמוך עליהם. ייצור – גלגול – הפצה – בפרק זמן של חצי שנה עד עשרה חודשים, יאפשר קרש קפיצה, וזאת, ללא הקרבת קורבן משמעותי, משהגורמים המקומיים לא יהיו שותפים בהתפתחות מסחרית בינלאומית, או לכול הפחות לא באופן ניכר.

מהעיר, המעבר לערים נוספות הינו דבר של מה בכך, מעבר לערים נוספות – באמצעות התקשרות עם חברות יצרניות משווקות בתחום, כדוגמת המצאה בתחום חומרי הניקיון תהיה בבחינת “סנו – לסנו”.

בשלב זה, עבודה עם אנשי מקצוע אל מול חברות בינ”ל על בסיס הצלחה שווה אחוזים בכסף, לאחר הוכחה כלכלית מקומית, כי “היום כבר יש לך מה למכור”.

והכול אתה תעשה?!

כן, או אתה – או חבר לך “חברים”. חברים לאמונה ברעיון – חלק כמות מסוימת של אחוזים כדי להגיע לתוצאה. אולם, אתה תנהל, ואתה תגדיר…(עיר—ערים—מדינה—) לא ברמת מאקרו, כי אם ברמת מיקרו – “שלח את יואל לבצע פעולה בעפולה אצל שמונה בתי הדפוס שם, דרך טלפונים מכינים של 3 מקרובי משפחתך שיבצעו ריכוך קרקע…” או, שלם כסף מלא לבעלי מקצוע – “כי אין ארוחות חינם” או באמירה דומה אך אחרת, “אין קיצורי דרך”.

אולם, יש חלופות טובות וסבירות לדרך “הבדד”, והיא מוצגת כי היא כדאית ועדיפה ברמת טבילת האש הראשונה והלימוד העצמי, ואחרי שחווים אותה, הרי זה בבחינת “אם עברתה את הסהרה בלי מים, הרי משחק ילדים, יהיה לך לחצותו ברכב” (ברכב, לא נאמר עם רכב, עם רכב הרכב הינו מטלה ….)

פטנט – חלק מהחלופות קידום פטנט:

פטנט – שא אתה בנטל חיפוש פטנטים ראוי –
שלב קרובים, משפחה, חברים – אחרי החיפוש בהשקעה בשלב פיתוח – ופרוביזורי – אבל – חזור והדגש בפניהם כי אין וודאות כי סופו של הפרויקט ישא פרי. אלא, זו יוזמה עסקית הכוללת סיכויי אך גם סיכון, אלא, שהסיכון מוגבל, והסיכוי הינו בפרופורציות חלום יחסית לערכי ההשקעה הראשונית הנדרשת מהם.

כך, תכין מסמך כתוב ומוכן מראש – נסה לשלב יותר מבן משפחה אחד – תצהיר כי אתה עומד על כך – המסמך יציין סכומים, אחוזי העברה, שעיקרם רכיב פעולה פסיכולוגי, והמתחברים ירגישו מחוברים לעשייה ודחיפת הפרויקט – וירגישו קשר עם שאר מרכיבי ההתקשרות שהשקיעו בו יחד איתם.

פטנטים – איך אנו עובדים – איך אנו מסייעים לך?

שלב הכרחי – יורד לך ב- 90 אחוז מעלויותיו ברגיל –אין לך צורך לממן שאף אחד משרד
מה יוצא לנו מזה? וכיצד?
Win Win Situation

• קידום פטנט הלכה למעשה
• קידום פטנט במכון לפטנטים
• קידום פטנט בשיתוף עם קבוצת H.B.S בכפוף להתעניינות משקיע חיצוני.
• השתתפות ממציא בתהליך קידום פטנט יגיע לכול הפחות להשקעה של שלושים אחוזים מהקו.
• תמורת קידום פטנט וליווי בעלויות מופחתות יכנס המכון לפטנטים כשותף בפטנט
• קידום פטנט בשלבים התלויים באירועים עתידיים או בחלופות אירועים
• פגישה במכון לפטנטים לבניית תיק קידום פטנט לממציא
• ממציאים פועלים יחדיו למטרת קידום פטנט של כול אחד בקבוצה בעלת מכנה משותף

פטנט

פטנטים – פטנט, המכון לפטנטים מרעיון עד מוצר


 

חיפוש פטנט

 להתקשרות פטנטים – קשר 

077-323-770-5