פטנטים בלוג 3: פטנטים – תפיסת המיקום של הפטנט בסך הכולל

פטנטים  – מחשבות קצובות על מיקום ראוי ומצוי בתפיסת פטנטים.

 

בעניין פטנטים עסקינן, וכיוון שהיריעה כאן הינה בבחינת בלוג פטנטים, צר וקצר, אעלה את הגיגיי שלי, ולפחות חלקם, לעניין מיקום פטנטים בסך החיים הכולל של אדם זה או אחר, מה עדיף או כדאי להיות, והפרספקטיבה של הדברים, והכול כמובן בענווה מנקודת המבט הסובייקטיבית של הכותב.

אדם כאדם, בוודאי כפי שאמרנו גם בהגיגינו הקודמים, יש בו את התאווה לממון, והכמיהה המנטאלית לחופש כלכלי שמשאיר לו את הפתח לבצע ולעשות במגבלות מופחתות את אשר יחפוץ ליבו.

לא נדבר גבוהה, ונגיד כי, בעולמינו זה, קשה למצוא את הצדיק המנותק כלל ובכלל מכול רצון או צורך פיזי, הישגי, מעבר לצרכיו הקיומיים. ובין שאר אלו גם מחלומות ההתעשרות.

אבל, אולי אפילו נוסיף ונטען, כי הכמיהה הזו להצלחה, או להצלחה של פטנט, כתוואי לעשירות, ראשיתה במציאות הכלכלית המוגבלת, הטופחת לא אחת בחיי אדם ומלבה בו פחדים די תהומיים. תוסף לכך, כי אדם, או אישה, ברגיל דואגים וחרדים גם לתא משפחתי צר יותר, או נרחב יותר, ולכן, הטיעון העולה כנגד הצבת המטרה, הינו טיעון חסר, משהטעם אינו נטוע בהזיות השואף, אלא, במוגבלות עובדתית.

משכך, ראוי לטעמי לשאוף אל מטרה זו, שהינה למעשה כמיהה לחירות, חירות מפחדים לפרט ולסובבים אותו, ופתיחת דלתות ושערים דווקא לעשייה מוגברת ובריאה מאשר מתוך החוסר.

אלא, שיעד זה, כול עוד הינו בא צוותא חדא, עם שמירת עקרונות וערכי יסוד, ובייחוד שמירת עשרת הדיברות על ריבויי החוקיות היוצאת מהם בפרד”ס, הינו ראוי, כפי שכתב רש”י כי משה רבינו עליו השלום, היה עשיר גדול משבבי אבן היקרה שמימנה חקק את לוחות הברית השניים בידיו הוא.

פטנט יכול להיות לו לאדם, בבחינת אבן הספיר, אף שברוב רובם של המקרים לא כך הוא בחיי המעשה, ועל כך יכול אדם לתהות גם על האיזון הרצוי שבין הקפיטליזם לבין הקומוניזם, כזה שישאיר לו קפיטליזם די צורכו, אך יהפוך קפיטליזם זה לקפיטליזם נורמטיבי פטרנליסטי במינון נכון


חזור אל דף

פטנטים בלוג 1: פטנטים – על רגל אחת ?

פטנטים בלוג 2: פטנטים – חיפוש פטנטים למה לי?

פטנטים בלוג 3: פטנטים – תפיסת המיקום של הפטנט בסך הכולל

פטנטים בלוג 4: פטנטים – רשימת 18 טיפים  מחוץ לקופסה

                        עריכת פטנטים – ישראל     עריכת פטנטים – ארה”ב     עריכת פרוביזורי

                                    לפגישת ייעוץ חינם לחץ כאן

 

                         פטנטים, פטנט  077-323-770-5